REPORT

 

Report z Axe Instinct Meccamix

Po měsíční odmce jsem se opět, tentokrát v závěsu svého brášky, který ten den slavil narozeniny, vydala do Holešovic a v očekávání dalších zajímavostí vstoupila něco málo před 22h do dveří Meccy.

 

Jelikož jsem přišla po prvním highlightu večera, tedy představení parfému Axe Instinct a performance, parket byl prázdný a za mixákem se zrovna uveleboval první vlajkonoš Meccamixu – DJ Macio. O co méně lidí bylo ve druhém sále, o to více návštěvníků obsluhoval první bar. V rohu poté nacházím i stanoviště Axe slečen, kteréžto vyzývaly k účasti hrát a vyhrát tak hlavní cenu – týdenní pobyt na Szigetu. Kolem dokola zaznamenávám i pohyb našich dvou Danů (Kafka a Pánek) jakož i pár celebritích tváři a první obhlídku terénu zakončuji návštěvou druhé dolní stage, kde je zatím ticho.U DJe Macia musím poznamenat, že tentokráte byl jeho set spíše minimalistický, což presně nahrávalo dalším dnešním DJským souputníkům večera. DJane Lucca, mnou přistižena jak v pološeru listuje Meccamix brožurou, se už v tu dobu psychicky připravovala na svůj set, který byl naprosto výborný (ale nepředbíhejme).

Při tracku Talisman půl hodiny po začátku setu Macia, už vidím na parketu hlouček asi dvaceti přihlížejících a pomalu se tanečně připravujících clubberů a obecně se začíná klub zaplňovat lidmi, v jejichž tvářích se značí očekávání ze zajímavé hudebně i jinak zpracované klubovky. V tuto chvíli i započala úprava pódia před Djem a byla jsem zvědavá – schválně jak dlouho to těm chlapíkům bude trvat. Světe div se, netrvalo to ani pouhých 5min. a improvizované podium pro taneční performance a přehlídku byla na světe. Wow!Sweet dreams v remixu jakožto rozlučka s prvním Djským matadorem večera myslím nakopla lidi správným směrem a já se jdu podívat jak že to funguje stánek s Axe devčaty a tudíž se prodírám naprosto plnou první stageí do daného koutku v předsálí. V tu chvíli však začíná tanečneční představení a proto nemám moc šancí uspět. Opravdu hezká performance, jíž sekundoval jeden tanečně natěšený „týpeček“ v davu – velmi pobavil!

Po pěti dalších minutách už však sleduju mumraj u Axe stánku. Slečny trošku nestíhají, bratr, jenž zkouší své štěstí a je tak trošku má „nasazená“ pokusná myš čeká v první fázi cca 20min na první „odbavení“, stejně tak nestíhají ani šatny. Trošku zamrzela absence line-upu, přeci jen, by se mělo myslet i na méně prozíravější návštěvníky, kteří si ho nevytiskli na webu a jen odhadují kdy a kdo bude hrát.

Nyní je však ten správný čas se vrátit k setu Djane Luccy. Začala naprosto nekompromisně diktovat davu, její set byl naprosto fantastický a musím uznat, že i mě tak trochu roztancoval (což je co říct :) ..ovšem..Ve 23:30 nastává další pauza a moderátor večera Jakub Kuba uvádí další dance performance a přehlídku značky KENVELO, která hudebně bohužel nezapadá do stylu, který nastolila Djane Lucca. Rozvášnění tanečníci se na place nemohou najednou „vzpamatovat“ z rapidního poklesu BPM a nabití energií jen těžko hledají rychlejší tempo pro své pohybové vyjádření. O to větší je pak nadšení ve chvíli, kdy se Lucka opět chytá opratí a pokračuje tam, kde skončila. Tento šok dav přesně potřeboval (stejně jako nastolené BPM).

Za aktuálních beatů, tedy v nezpomalené náladě odchází (můj potlesk a obdivný úklon ji imaginárně následuje) a nastupuje na scénu další hlavní djka dneška – Djane Flower. Zde se nemohu (po nastahování a naposlouchání jejích setů, jimiž mě tato tygřice opravdu nadchla) trochu ubránit zklamání, jakým směrem se zde vydala. Flower Power v mém případě moc nezafungovala. Hity dávno minulé i Pjanoo v remixu dav však bavil.V závěru už vidím přicházet na pódium majitele DJské školy Dje Orbitha a jeho ántré na sebe nenechalo dlouho čekat. I přes melodramatickou pauzu způsobenou vokalistkou a jejími singly jsem se vzápětí poslechem a pohybem opět zahřála na klubovou teplotu. I přes absenci CD se tento pozitivně naladěný Moravák chytnul otěží jak se sluší a patří a rozjuchal parket svými klasickými tracky.

Celá noc byla opět originální, opět překvapivá a opět jsem odcházela před 3.h ranní unavená a plná zajímavých vzpomínek.

Nechám se velmi ráda překvapit, jaké zajímavosti Meccamix přinese příště.

 
 
 
 

FOTOREPORTY

 
dan
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016