REPORT

 

Oficiální vyjádření United Music k Orion Hall Festivalu

Orion Hall Festival zůstane nám, pořadatelům, a vám, návštěvníkům, dlouho v paměti. Zasloužil se o to především strhující koncert skupiny The Prodigy, který byl bouřlivě přijat skvělým publikem. I odborná kritika se k vystoupení The Prodigy vyjádřila velmi kladně. Podle MF Dnes je koncert adeptem na jeden z koncertů roku, což nás velmi těší.

 

Bohužel jeden okamžik páteční noci nám zastínil radost z povedené akce. Během afterparty po koncertu The Prodigy došlo k nešťastné události, která bohužel skončila ztrátou života mladého muže ze Slovenska. Podle policie a svědků události přelezl po 4. hodině ranní Kristian 1,3 metrů vysoké zábradlí ve VIP sekci, která se nacházela v prvním patře galerie, a zřítil se z výšky deseti metrů na zem. Po převozu do nemocnice mladík zranění podlehl. V těle zraněného bylo zjištěno 2,6 promile alkoholu a přítomnost halucinogeních látek.

Prohlašujeme, že ze strany pořadatele nedošlo k žádnému organizačnímu pochybení. Nebylo zjištěno žádné cizí zavinění a jedná se o nešťastnou náhodu. Budova pavilonu Z je řádně zkolaudována, a galerie jsou běžně v rámci akcí využívány. Část galerie byla vyhrazena jako VIP sekce, kam měl mladík vstup prokazatelně oprávněný. Každý z nás je odpovědný za své činy, a tento příklad dokazuje, že hazardování se životem a přeceňování svých sil může mít ty nejhorší následky.

Vyjadřujeme hlubokou lítost a soustrast s blízkými zesnulého nad touhto smutnou událostí. Chceme apelovat na návštěvníky podobných akcí, aby si vážili svého zdraví, zbytečně neriskovali a byli opatrní při konzumaci alkoholu a podobných toxických látek.

 
 
 
 

FOTOREPORTY

 
 
 

ČLÁNKY AUTORA

 
 
 
 
 
 
 
 

Partnerské linky: festivaly 2016